sobota, 22 września 2012

Kominki elektryczne

Co możemy zrobić jeżeli nasze mieszkanie  lub dom nie ma wolnego przewodu kominowego, a my bardzo chcemy mieć kominek.
Są trzy rozwiązania .
Pierwszym rozwiązaniem jest instalacja lekkiego komina dwu płaszczowego o parametrach odpowiednich na  odprowadzanie  spalin z paliwa stałego, a potem naszego upragnionego kominka, (naturalnie w budownictwie wielorodzinnym  muszą być spełnione jeszcze inne warunki a przede wszystkim potrzebna zgoda zarządcy budynku)
Drugim rozwiązaniem jest  biokominek, lecz o tym będzie osobny post.

Trzecim rozwiązaniem jest kominek elektryczny. Może nie wiele on ma wspólnego z atmosferą którą tworzy płomień ogniska-blask płomieni, trzask płonącego drewienka, iskierki unoszące się w górę a przede wszystkim  przytulne ciepło, lecz jest to alternatywa dla tych wszystkich którzy pragną mieć kominek a ni mogą. Dzisiejsza technologia, daje nam  możliwość odbierania wrażenia wizualnego płomienia w kominku elektrycznym może nie idealnego z rzeczywistym lecz bardzo zbliżonym."Zakładając różowe okulary" i wychodząc z założenia- gdy się nie ma co się lubi ,to się lubi  co się ma, to można zobaczyć wiele walorów pozytywnych  kominka elektrycznego.Pierwszym z nich to prosta obsługa. Drugim, że nie trzeba martwić się o drewno, nie trzeba go nosić i dokładać. Trzecim, nie trzeba opróżniać popiołu.Czwartym, nie trzeba myć szyby.Piątym, można go  przestawiać w różne miejsca. Szóstym, łatwość montażu- do szczęścia potrzebne tylko gniazdko,włączamy i już bez prac budowlanych, bez kucia i kurzu- po prostu idealny dla tych wszystkich którzy nie znoszą remontów i bałaganu z tym związanego.

kominki Elektryczne, Sklep kominkowy Elbląg  Abramowicz
kominki Elektryczne, Sklep kominkowy Elbląg  Abramowicz
                                               Kominek elektryczny  narożny Verona

1 komentarz:

  1. Nie widziałem jeszcze takiego rozwiązania, ale jestem zdania, że jak najbardziej na pewno sam kominek to fajne rozwiązanie. Muszę przyznać, że ja także skorzystałem z oferty https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/ gdzie faktycznie u mnie w firmie korzystamy z ogrzewania gazowego.

    OdpowiedzUsuń