czwartek, 20 marca 2014

Przyłącz się do akcji „STOP ZAKAZOM”– kampania na rzecz spalania drewna


"STOP ZAKAZOM" - kampania na rzecz spalania drewna to akcja prowadzona przez magazyn „Świat Kominków”. Celem działań jest uznanie drewna za ekologiczne, odtwarzalne paliwo.   


 


  http://www.facebook.com/stopzakazom


Ten post jest trochę nietypowy ale bardzo ważny -proszę przeczytać  go bardzo dokładnie .
Jest w nim przytoczony otwarty list  do Pana Premiera i Rządu RP

Podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI w Poznaniu na stoisku magazynu "Świat Kominków" zbierane były  podpisy pod listem poparcia dla akcji "STOP ZAKAZOM" - kampania na rzecz spalania drewna. W dniach od 11 do 14 marca udało się zebrać ponad 650 podpisów zarówno osób związanych z branżą jak i użytkowników kominków i pieców, którzy na co dzień palą w nich drewnem.
Aby głos branży i zwolenników palenia drewnem był bardziej donośny a efektem były konkretne rozwiązania polskich władz zachęcamy wszystkich  odwiedzających naszego bloga  do przyłączenia się do akcji ZBIERANIA PODPISÓW i zapraszamy do naszej placówki
Dla dobra nas wszystkich  powinniśmy działać wspólnie.
Przyłącz się do akcji „STOP ZAKAZOM” – kampania na rzecz spalania drewna. Wspólnie z nami zbieraj podpisy!

"List otwarty do Premiera i Rządu RP
Spalanie drewna, również w postaci przetworzonej jako brykietu i peletu jest docenianym w zachodniej Europie sposobem dostarczania ciepła gospodarstwom domowym. Tymczasem polskie władze, póki co samorządowe, stawiają drewno na równi z węglem i próbują wprowadzić zakaz palenia drewnem w kominkach i piecach manipulując informacjami i danymi, że spalanie drewna szkodzi zdrowiu na równi ze spalaniem węgla. Dodatkowo Ministerstwo Gospodarki nie umieściło kominków i pieców w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii, a przecież są to urządzenia spalające biomasę, w postaci drewna, brykietu czy peletów, które są odnawialnymi i ekologicznymi paliwami. Nie bez znaczenia jest fakt, że Polska jest na piątym miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o wielkość produkcji drewna. Przekłada się to na atrakcyjność cenową drewna w porównaniu do innych źródeł energii oraz na dostępność drewna, które pozyskiwane jest lokalnie. Dzięki temu zminimalizowane są koszty transportu, a co za tym idzie szkodliwy wpływ na środowisko jest mniejszy w porównaniu do paliw importowanych.
Żądamy by polskie władze uznały drewno jako paliwo ekologiczne, a tym samym urządzenia, które opalane są drewnem. Liczymy na stworzenie polityki wymiany urządzeń starego typu na urządzenia nowoczesne, uwzględniając urządzenia na drewno i paliwa pochodne, co będzie miało przełożenie na zmniejszenie emisji. Chcemy by DREWNO było legalną alternatywą dla innych paliw, a kominki i piece nim opalane mogły być dostępnym dla każdego sposobem na wspomożenie podstawowego systemu grzewczego.
POPIERAM POWYŻSZY POSTULAT! Popieram kampanię na rzecz palenia drewnem „STOP ZAKAZOM”"


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz